استکبارستیزی ,استکبار ,مسائل ,انقلاب ,دولتی ,اینکه ,کارشناس مسائل ,بیان اینکه ,عالم، شیطان ,استکبار ستیزی ,مستکبر عالم، ,اولین مستکبر عالم، ,مس
دولتی، دولت را نقد کرد
به جای تقویت جبهه استکبارستیزی، به لبخند دشمن دلخوش کردیم
 
به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری رودبار امروز، نشست بصیرتی استکبار ستیزی به همت پایگاه بسیج مقاوت شهید بیات دانشگاه پیام نور منجیل و با حضور دانشجویان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد. * اولین مستکبر عالم، شیطان است غلامرضا دولتی کارشناس مسائل سیاسی در این نشست با استناد به روایات و احادیث به […]

 

photo_2015-12-16_01-34-52photo_2015-12-16_01-35-04 photo_2015-12-16_01-34-39IMG_2404

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری رودبار امروز، نشست بصیرتی استکبار ستیزی به همت پایگاه بسیج مقاوت شهید بیات دانشگاه پیام نور منجیل و با حضور دانشجویان در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

* اولین مستکبر عالم، شیطان است

غلامرضا دولتی کارشناس مسائل سیاسی در این نشست با استناد به روایات و احادیث به تشریح اهمیت استکبارستیزی در جهان اسلام پرداخت و بیان کرد: استکبار ستیزی موضوع تازه ای نیست و ریشه در آغاز بشر دارد و اولین مستکبر عالم، شیطان است.

وی با بیان اینکه واژه استکبارستیزی در ادبیات ما نمود خاصی دارد، گفت: استکبارستیزی از مفاهیم قرآنی و تاکیدات اسلام است.

* استکبارستیزی محصول انقلاب نیست، بلکه همراه انقلاب بوده است

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه استکبارستیزی از مبانی هویت بخش انقلاب اسلامی است، یادآور شد: رویکرد استکبارستیزی از مولفه های مهم و اثربخش انقلاب بوده که دل های زیادی را شیفته خود کرده است.

دولتی با بیان اینکه در طول تاریخ ثروتمندان، افراد صاحب مِکنت و سرمایه داران عموماً در تقابل با پیامبران، ائمه و ولایت قرار گرفته اند، اظهار کرد: استکبارستیزی همزاد با مبارزات انقلابی ملت ماست و محصول انقلاب نیست، بلکه همراه انقلاب بوده است.

وی، استکبارستیزی را از اهداف اصلی و زیرساختی انقلاب برشمرد و تصریح کرد: وجود «تردید» در برخی افراد سبب شده تا پروسه بازتعریف «استکبارستیزی» مطرح شود.

* اسلام و کُفر در شرایط مباهله قرار گرفتند

کارشناس مسائل سیاسی، استعفای بازرگان نخست وزیر وقت در زمان تسخیر لانه جاسوسی را نوعی ترفند جهت حمایت از استکبار برشمرد و به سخنرانی های اخیر رئیس دولت تدبیر و امید در رزو دانشجو اشاره و اذعان کرد: سر دادن فریاد «سلام بر بازرگان» توسط رئیس جمهور نوعی معرفی الگوریتم جدید برای دانشجویان در کنار شخصیت های بزرگی نظیر شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید چمران می باشد.

دولتی با استناد از بیانات مقام معظم رهبری در باب استکبارستیزی، تصریح کرد: اسلام و کُفر در شرایط مباهله قرار گرفتند.

به گفته وی، استمرار نشست های بصیری نقش مهمی در از بین بُردن «تردید» در بین مردم و تقویت استکبارستیزی خواهد داشت.

* در پاردایم فکری امام (ره) در خصوص دشمن، موضوعی به نام «برد-برد» یافت نمی شود

کارشناس مسائل سیاسی با استنادِ فرمایشات امام راحل در باب استکبارستیزی و قطع ارتباط با دشمن، اظهار کرد: در پاردایم فکری امام خمینی (ره) در خصوص دشمن، موضوعی به نام «برد-برد» یافت نمی شود و حتی این مهم در متون دینی، تفکرات پیامبر و دین اسلام صدق می کند.

دولتی یادآور شد: شرایط «برد- برد» و حتی مذاکره با دشمن در متون دینی اسلام، رفتار پیامبر اکرم و ائمه (ع) دیده نمی شود.

وی اضافه کرد: عده ای مذاکره امام حسن مجتبی (ع) را مصداق مذاکره با دشمن قرار می دهند، که باید عرض کرد امام حسن مجتبی (ع) در شرایطی حاضر به امضای صلح نامه شد که مشاوران، سرداران و نظامیانش توسط معاویه با درهم و دینار خریداری شده بودند و این بزرگوار در خیمه خویش هم قریب واقع شده بود و حتی فرش زیر پایش را بُردند.

* اسرائیل در چنگ ماست

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه نباید شرایط امروز را با شرایط سخت و شکننده امام حسن مجتبی (ع) مقایسه کرد و مطابقت داد، گفت: قدرت نظامی کشور بقدری قوی و توانمند است که حتی فکرِ حمله را از آمریکا گرفته است.

دولتی به قدرت و توامندی های نظامی ایران اشاره و اذعان کرد: رژیم غاصب اسرائیل در محاصره و چنگ ماست.

وی با اشاره به چراغ سبز نشان دادن برخی از سران کشور به دشمن، متذکر شد: به جای تقویت جبهه استکبارستیزی، به لبخند دشمن دلخوش کردیم.

* هیچ ملتی با کمک استکبار به پیشرفت و توسعه دست نخواهد یافت

دولتی اضافه کرد: به جای مبارزه با استکبار، به دست دادن در راهرویی که هیچ اثری نداشت الی اینکه برخی دوستان ما را دچار تردید کرد، دلخوش کردیم.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه مبارزه با استکبار عامل هویت بخش ما می باشد، گفت: هیچ ملتی با کمک استکبار به پیشرفت و توسعه دست نخواهد یافت و سرانجامش تباهی، شکست و نابودی خواهد بود.

رودبارامروز

منبع اصلی مطلب : بــیـــــــان
برچسب ها : استکبارستیزی ,استکبار ,مسائل ,انقلاب ,دولتی ,اینکه ,کارشناس مسائل ,بیان اینکه ,عالم، شیطان ,استکبار ستیزی ,مستکبر عالم، ,اولین مستکبر عالم، ,مس
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

سایت : دل خوش کردن به لبخند استکبار